NAPRAWA ISTNIEJĄCEJ IZOLACJI


Planując termomodernizację czy ocieplając poddasze, warto pamiętać że obecnie mamy wiele nowoczesnych rozwiązań izolacyjnych. Przez niewystarczająco ocieplony dach następują straty ciepła. Nowe domy ocieplamy coraz lepiej, ale często problemy pojawiają się w budynkach starszych, które zostały niedostatecznie ocieplone, lub z czasem pogorszyły się właściwości warstwy izolacyjnej, a na skutek różnicy temperatur pojawiają się dodatkowe problemy z wilgocią. Żeby wykonać dodatkową warstwę ocieplenia już zabudowanego poddasza, musimy liczyć się z koniecznością demontażu zabudowy. Z pomocą przychodzi ocieplenie metodą wdmuchiwania.

Jeśli na twoim poddaszu

• jest ciepło latem i chłodno zimą
 • wieje z pod halogenów i gniazd kontaktowych
 • podejrzewasz że miałeś kunę która uszkodziła izolację
 • woda skrapla się przy oknach
 • z upływem czasu zauważyłeś spadek izolacyjności spowodowany obsunięciem lub obwiśnięciem wełny

Jeśli zauważyłeś jeden z powyższych objawów na swoim poddaszu lub po prostu płacisz zbyt wysokie rachunki za ogrzewanie to mamy skuteczne rozwiązanie na pozbycie się problemu.

Ocieplenie metodą wdmuchiwania można stosować w starszych domach jak i w nowych obiektach. Termoizolacja metodą wdmuchiwania (blow-in) pozwala na dotarcie do każdej przestrzeni, w której nie jest możliwe ułożenie izolacji w sposób tradycyjny, zapewnia dokładność i skuteczną eliminację mostków termicznych. Docieplanie polega na wdmuchaniu izolacji w postaci sypkiej za pomocą agregatu podającego materiał pod ciśnieniem wężem przesyłowym, przez wykonane niewielkie otwory techniczne. Nie trzeba demontowania płyt K-G, którymi wykończone są skosy poddasza. Prace ociepleniowe przebiegają szybko, przeważnie w ciągu jednego dnia.

Efekt? Ocieplenie domu, zapewniające ciepło, zdrowy mikroklimat i wieloletnie oszczędności na kosztach, a wysokie parametry izolacji akustycznej zapewniają dobre wygłuszenie. Wykonanie docieplenia latem przyniesie odczuwalny efekt w postaci niższej temperatury w upalne dni.

Materiał izolacyjny który świetnie sprawdza się w tego typu pracach ze względu na swoje właściwości to Ekofiber.

wykonanie otworów do naprawy ocieplenia skosów poddasza po zniszczonym ociepleniu po kunie
naprawa ocieplenia przez wdmuchiwanie pod dachówkę granulatem celulozowym
otwory w karton gips do wdmuchiwania granulatu do ocieplenia
ocieplenie dachu od zewnątrz pod dachówkę i naprawianie ocieplenia

Efekt dobrze zaizolowanego dachu

przemarzanie dachu przed ociepleniem
poprawa izolacji dachu po wykonaniu ocieplenia