GRANULAT STYROPIANU


Liczne zalety granulatu styropianu sprawiają, że korzysta się z niego z powodzeniem do izolacji podłóg, fundamentów, dachów oraz ścian zewnętrznych.

Styropian w granulacie jest neutralny dla zdrowia i środowiska – nie uczula i nie pyli oraz nie powoduje niekorzystnych dla zdrowia skutków. W trakcie pracy z granulatem styropianu nie potrzeba używania środków bezpieczeństwa (masek przeciwpyłowych, okularów ochronnych, odzieży ochronnej)

Granulki styropianowe są bardzo lekkie co ułatwia jego transport, magazynowanie i montaż. cechuje go duża odporność na ściskanie. Gęstość granulatu styropianu to 12kg/m3, dzięki tak niskiej wadze nasypowej nie obciąża konstrukcji. Styropian jest bardzo lotny dzięki czemu doskonale sprawdza się do ocieplania ścian szczelinowych w konstrukcji trójwarstwowej z pustką powietrzną w środku. Nie chłonie wilgoci, jest odporny na działanie bakterii i grzybów, dzięki czemu tworzy dobry mikroklimat wewnątrz pomieszczeń co korzystnie odbija się na zdrowiu.
Styropian w postaci granulatu jest trwały, a jego właściwości pozostają niezmienne podczas eksploatacji, jeśli nie jest narażony na bezpośrednie działanie promieni UV.
W budownictwie używa się wyłącznie styropianu samo gasnącego, nie zapali się od iskry. Pd wpływem płomieni zaczyna się topić i zwęglać, a po odjęciu źródła ognia przestaje się palić. Jest sklasyfikowany jako nierozprzestrzeniający ognia.

W porównaniu do płyt styropianu, granulat styropianowy cechuje brak łączeń na styku płyt, a tym samym brak mostków termicznych.

jak wygląda granulat i regranulat styropianu