WDMUCHIWANIE GRANULATU


Gdzie można zastosować wdmuchiwaną izolację?

W zależności od elementu wybierz interesujący Cię obszar i dowiedz się więcej o możliwościach izolacji wdmuchiwanej.
Naprawa istniejącej izolacji

Naprawa istniejącej izolacji

Jeśli na twoim poddaszu jest ciepło latem i chłodno zimą albo miałeś problem z kuną, naprawimy to.
Stropodachy wentylowane

Stropodachy wentylowane

Ocieplamy stropodachy wentylowane, wszelkie pustki i przestrzenie na dachu.
Ściany szczelinowe

Ściany szczelinowe

Wypełniamy granulatem przestrzenie między dwoma murami, dylatacje i wszelkie trudno dostępne miejsca

Co rozumie się przez izolację wdmuchiwaną?

Izolacja wdmuchiwana jest specjalną metodą izolacji, w której luźne materiały izolacyjne (np. granulat wełny mineralnej, włukna celulozowe, granulat styropianu) wstrzykuje się pod ciśnieniem powietrza do wnęk elementów budowlanych i pustych przestrzeni. Jest obecnie bardzo udana technologia izolacyjna na całym świecie. W ciągu ostatniej dekady wielu profesjonalistów dostrzegło fizyczne i ekonomiczne zalety dmuchanej izolacji termicznej, a wiele innowacji w branży przyczyniło się do jej sukcesu.

Czy konieczne jest spełnienie warunków do izolacji wdmuchiwanej?

Ogólnie rzecz biorąc, wszelkie puste przestrzenie można zaizolować. Tutaj jednak kluczowa jest grubość pustej warstwy. Niewystarczająca grubość pustej przestrzeni mogą prowadzić do problemów z równomiernym rozmieszczeniem materiału izolacyjnego. Jest to sprawdzane przez naszych przeszkolonych pracowników którzy dobiorą odpowiednią metodę do do konkretnej sytuacji. Posiadamy różne materiały izolacujne do różnych zastosowań.

Jakie są zalety wdmuchiwanej izolacji w porównaniu do tradycyjnej metody ocieplania?

Zalety wdmuchiwanej izolacji obejmuje kilka obszarów. Granulaty mogą zaizolować wszelkie pustki, można wykluczyć mostki termiczne z powodu nakładania się poszczególnych mat izolacji. Fakt że potrzebne są niewielkie otwory technologiczne przekłada sie na niższe koszty i szybszy czas wykonania. Nawet skomplikowane konstrukcje można łatwo izolować bez większych zmian konstrukcyjnych przeważnie w jeden dzień.

Jakie właściwości izolacyjne posiadają granulaty?

Granulaty osiągają współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,034 W/m·K co czyni je jednymi z lepszych rozwiązań na rynku. gęstości nasypowe wachają się w przedziale 25kg/m3 - 60kg/m3 a przy granulacie styropianu jest to 10kg/m3.