STROPODACHY, DACHY PŁASKIE


Wiele starych płaskich dachów ma pustą przestrzeń między dachem a sufitem, które albo nie są zaizolowane, albo już nie spełnia obecnych norm budowlanych. Za pomocą wdmuchiwanej izolacji materiał izolacyjny można łatwo wprowadzić do przestrzeni bez poważnej ingerencji w budynek.

wdmuchiwanie granulatu blow in  wełną skalną i celulozą pod strop drewniany i betonowy na dachu

Typowe płaskie dachy, ale także starsze bloki i inne tego tupu budynki mają pustą przestrzeń w konstrukcji dachu, którą można wykorzystać do izolacji wdmuchiwanej . W rezultacie łatwo można uzyskać odpowiednią ochronę cieplną. Wstrzyknięcie materiału izolacyjnego nie wymaga dużej pracy. Używa się albo istniejącego otworu w dachu, albo można stworzyć nowy otwór technologiczny. Granulat jest transportowany elastycznymi rurami za pomocą agregatu prosto z samochodu. W przestrzeni między stropowej operator rozkłada materiał termoizolacyjny na wymaganą grubość, kontrolując jednocześnie równomierność rozłożonej warstwy izolacyjnej. Nie powoduje to powstawania dużych zabrudzeń ani hałasu, wykonanie izolacji jest stosunkowo szybkie. W przypadku przeciętnego płaskiego dachu izolacja wdmuchiwana trwa zwykle tylko kilka godzin. Na koniec prac otwór jest zamykany i nie jest już widoczny.
Dzięki zaizolowaniu dachu znacząco poprawia się klimat w domu. Rezultatem jest wygodniejszy dom z niższymi rachunkami za energię przez cały rok.
Z przyjemnością udzielimy bardziej szczegółowych informacji na temat ocieplenia Twojego budynku, materiałów izolacyjnych oraz cen. Po prostu zadzwoń lub wyślij nam pytania za pomocą naszego formularza.

Zalety izolacji wdmuchiwanej do płaskiego dachu:

• ekonomiczny sposób ocieplania
• szybka realizacja, przeważnie w ciągu jednego dnia
• bez brudu i hałasu
• Poprawa komfortu mieszkania latem i zimą
• duży wybór wdmuchiwanych materiałów izolacyjnych
• zmniejszenie kosztów ogrzewania
wycinanie otworu technologicznego na dachu betonowym w celu ocieplenia
Ocieplenie granulatem celulozowym podłogi i skosów na poddaszu i strychu
widok po wykonaniu ocieplenia granulatem z wełny mineralnej w przestrzeni między stropem a dachem