GRANULAT WEŁNY MINERALNEJ


Dobre ocieplenie przekłada się na oszczędności i na komfort życia.

Jednymi z wielu korzyści wynikających z dobrej izolacji to właściwa temperatura w pomieszczeniach, zdrowy klimat, brak problemów z grzybem oraz pleśnią. Izolacja domu to inwestycja długofalowa która się szybko zwraca. Warto wybrać produkt który spełni swoją funkcję i maksymalnie obniży koszty eksploatacji domu. do ocieplenia dachu potrzebny jest materiał lekki i sprężysty który nie będzie obciążać nadmiernie konstrukcji i dobrze wypełni przestrzenie między elementami konstrukcyjnymi, ograniczając tym samym straty ciepła. Dzięki wyborze odpowiedniej metody ocieplania i właściwego materiału izolacyjnego można uzyskać znaczne oszczędności przy ociepleniu.

Wełna mineralna to potoczna nazwa dwóch bardzo podobnych produktów - wełny skalnej wytwarzanej z bazaltu oraz wełny szklanej powstającej z piasku kwarcowego. Oba produkty powstają na skutek stopienia surowców wejściowych i ich rozwłóknienia. Składa się z bardzo drobnych włókien -  jest materiałem izolacyjnym, który można znaleźć w większości domów. Jest powszechnie stosowana w trzech różnych rodzajach: matach w rolce, sztywnych płytach i granulacie w postaci luźnej, nie związanej. Wełnę mineralną można z powodzeniem można stosować na elewacji,  w ścianach, podłogach, sufitach, między krokwiami i legarami.

Pomiędzy włóknami znajduje się nieruchome powietrze. Włókno szklane jako izolator spowalnia rozprzestrzenianie się ciepła, zimna i dźwięku w konstrukcjach. Materiał robi to poprzez zatrzymywanie kieszeni powietrza, utrzymywanie pomieszczeń ciepłych zimą, chłodnych latem. Włóknistość wełny mineralnej ma wpływ na jego wysoką paro przepuszczalność, trzeba zapewnić przegrodzie swobodne wydostawanie się pary wodnej na zewnątrz przegrody. Struktura wełny mineralnej powoduje że fale dźwiękowe są w niej tłumione i rozpraszane.

granulat wełny mineralnej sprawdza się wszędzie tam gdzie utrudnione jest stosowanie płyt lub mat. Ocieplenie wykonuje się za pomocą agregatu do wdmuchiwania granulatu. Może być stosowany przez cały rok niezależnie od temperatury i wilgotności. Przeważnie stosowany do ocieplania płaskich dachów, stropodachów wentylowanych, poddaszy nieużytkowych i skosów poddasza.

Zalety granulatu wełny mineralnej

• Niepalny i podnosi bezpieczeństwo pożarowe całego budynku
• Naturalny i bezpieczny, posiada atest higieniczny
• Dobrze wypełnia trudno dostępne przestrzenie
• Pozwala na ocieplenie domu w jeden dzień
• Trwałość
• Dobre właściwości akustyczne
porównanie wełny mineralnej i szklanej