509 593 260   biuro@dociepleniedachu.pl

Naprawa ocieplenia od strony dachu zniszczonego przez kunę

Co może być przyczyną zimnego poddasza?

Trudność trzymania stałej temperatury zimą, skraplanie się wody przy oknach, śnieg topi się nierównomiernie na powierzchni dachu, wyczuwalny chłód od zabudowy karton-gips i wysokie rachunki. Są to częste objawy problemów z warstwą izolacji.

Najczęstszą przyczyną zimnego poddasza jest nadmuch zimnego powietrza z zewnątrz na skutek osunięcia się wełny, niedbałego ułożenia, lub ubytków spowodowanych gryzoniami np kuna.Bez względu na przyczynę taka izolacja dachu nie spełnia swojej funkcji.

Rozwiązaniem jest uzupełnienie ubytków w warstwie izolacji przez wdmuchiwanie granulatu celulozowego od strony dachu pod dachówkę pod folię paro-przepuszczalną. Metoda ta zapewnia wysoką skuteczność naprawy izolacji dachu skośnego, ograniczając koszty do minimum. Ocieplanie odbywa się w sposób mało inwazyjny i nie uciążliwy dla mieszkańców. Wdmuchiwany pod ciśnieniem, napowietrzony materiał dociera do najmniejszej szczeliny. Metodą wdmuchiwania granulatu ocieplenia można przeważnie naprawić izolację dachu zniszczoną przez kuny w ciągu jednego dnia. Materiał celulozowy Ekofiber jest zabezpieczony solami boru który jest nie przyjazny dla gryzoni.