NAPRAWA ISTNIEJĄCEJ IZOLACJI


Czy zauważyłeś, że Twoje poddasze traci ciepło, a rachunki za ogrzewanie nieustannie rosną? Problemy z izolacją termiczną mogą być przyczyną dyskomfortu w Twoim domu oraz niepotrzebnie wysokich kosztów utrzymania. Właściwa izolacja poddasza jest kluczowa dla zachowania ciepła i energooszczędności, a jej uszkodzenie wymaga szybkiej i skutecznej naprawy. W tym artykule przedstawimy sprawdzone metody diagnozowania problemów z izolacją oraz efektywne rozwiązania, które przywrócą komfort termiczny Twojego domu bez konieczności inwazyjnych prac remontowych. Metoda wdmuchiwania granulatu celulozowego to nowoczesne i nieinwazyjne rozwiązanie, które pozwala na szybką i skuteczną naprawę izolacji bez demontażu istniejących konstrukcji, takich jak zabudowa karton-gips. Jeśli zastanawiasz się, jak poprawić izolacyjność swojego poddasza od strony dachu, bez konieczności zdejmowania dachówki, nasz artykuł dostarczy Ci praktycznych wskazówek. Dowiedz się, jak za pomocą zaawansowanych technik można przywrócić pełną funkcjonalność izolacji termicznej, zwiększając komfort użytkowania poddasza i jednocześnie obniżając koszty ogrzewania.

Jeśli na twoim poddaszu

• jest ciepło latem i chłodno zimą
 • wieje z pod halogenów i gniazd kontaktowych
 • podejrzewasz że miałeś kunę która uszkodziła izolację
 • woda skrapla się przy oknach
 • z upływem czasu zauważyłeś spadek izolacyjności spowodowany obsunięciem lub obwiśnięciem wełny

Jeśli zauważyłeś jeden z powyższych objawów na swoim poddaszu lub po prostu płacisz zbyt wysokie rachunki za ogrzewanie to mamy skuteczne rozwiązanie na pozbycie się problemu.

Ocieplenie metodą wdmuchiwania można stosować w starszych domach jak i w nowych obiektach. Termoizolacja metodą wdmuchiwania (blow-in) pozwala na dotarcie do każdej przestrzeni, w której nie jest możliwe ułożenie izolacji w sposób tradycyjny, zapewnia dokładność i skuteczną eliminację mostków termicznych. Docieplanie polega na wdmuchaniu izolacji w postaci sypkiej za pomocą agregatu podającego materiał pod ciśnieniem wężem przesyłowym, przez wykonane niewielkie otwory techniczne. Nie trzeba demontowania płyt K-G, którymi wykończone są skosy poddasza. Prace ociepleniowe przebiegają szybko, przeważnie w ciągu jednego dnia.

Efekt? Ocieplenie domu, zapewniające ciepło, zdrowy mikroklimat i wieloletnie oszczędności na kosztach, a wysokie parametry izolacji akustycznej zapewniają dobre wygłuszenie. Wykonanie docieplenia latem przyniesie odczuwalny efekt w postaci niższej temperatury w upalne dni.

Materiał izolacyjny który świetnie sprawdza się w tego typu pracach ze względu na swoje właściwości to Ekofiber.

Jakie są objawy źle ocieplonego poddasza

Wysokie rachunki za ogrzewanie mogą być pierwszym sygnałem, że izolacja poddasza nie spełnia swojej roli. Straty ciepła przez źle ocieplone poddasze mogą stanowić nawet 30% całkowitych strat ciepła w domu. Inne symptomy to nierównomierna temperatura w różnych pomieszczeniach, przeciągi, a także pojawianie się pleśni i wilgoci, co jest wynikiem kondensacji pary wodnej na zimnych powierzchniach. Zimą, na dachu źle ocieplonego poddasza, śnieg topnieje szybciej, co jest widocznym znakiem nieefektywnej izolacji.

wykonanie otworów do naprawy ocieplenia skosów poddasza po zniszczonym ociepleniu po kunie
naprawa ocieplenia przez wdmuchiwanie pod dachówkę granulatem celulozowym
otwory w karton gips do wdmuchiwania granulatu do ocieplenia
ocieplenie dachu od zewnątrz pod dachówkę i naprawianie ocieplenia

Efekt dobrze zaizolowanego dachu

przemarzanie dachu przed ociepleniem
poprawa izolacji dachu po wykonaniu ocieplenia