Ocieplenie drewnianego dachu płaskiego poprzez nadmuch granulatu wełny

Technologia ociepleniowa cały czas się rozwija tak jak inne obszary budownictwa. Ocieplenie dachu jest szczególnie ważne ponieważ jest jednym z miejsc przez które ucieka najwięcej ciepła. Ocieplenie dachu nie tylko podnosi komfortu użytkowania budynku, ale jest też źródłem znacznych oszczędności.


Ocieplenie dachu płaskiego metodą tradycyjną jest w wielu przypadkach niemożliwe z racji trudno dostępnej i niskiej przestrzeni. Dlatego wykonujemy ocieplenia dachów płaskich, poddaszy nieużytkowych i stropodachów metodą wdmuchiwania granulatu. Metoda wdmuchiwania jest od wielu lat stosowana z powodzeniem w wielu krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych. Jest to sposób coraz częściej wybierany przez właścicieli budynków. Najczęściej używa się włókien celulozowych (Ekofiber) lub granulatu wełny mineralnej.
Ocieplenie stropodachów granulatem można wykonywać zarówno już istniejące budynki jak i w czasie budowania nowego domu. Prace ociepleniowe przebiegają szybko.
Najczęstszą stosowaną metodą dostania się do przestrzeni stropodachu to wycięcie otworu technologicznego przez który wchodzi operator z wężem i rozprowadza granulat ocieplenia. Po zakończeniu prac ociepleniowych otwory są zaślepiane papą termozgrzewalną.