PIANKA POLIURETANOWA

Poddasza

Poddasza

Wybierz skuteczną metodę ocieplenia twojego poddasza która zapewni tobie i twojej rodzinie komfort i bezpieczeństwo użytkowania przez długie lata.
Dachy

Dachy

Pokrycia wykonane z natryskiwanej pianki jest jednolitą powłoką stanowiącą jednocześnie termoizolację i i hydroizolację dachu.
Fundamenty

Fundamenty

Odporna na działanie mechaniczne termoizolacja i hydroizolacja fundamentów z pianki pozytywnie wpłynie na zużycie energii w całym domu.

Czego można się spodziewać po instalacji izolacji z pianki natryskowej?

Izolacja termiczna z natryskowej pianki poliuretanowej obniża rachunki za energię i poprawia komfort mieszkania.
Niezależnie od tego, czy chcemy przebudować istniejący dom, czy ocieplić nowo powstający, właściciele domów mają do wyboru wiele metod ocieplania. Różne rodzaje izolacji termicznej oferują różne korzyści. Decyzja sprowadza się do tego, jakiego rodzaju izolacji użyć.

Czym jest otwartokomórkowa pianka poliuretanowa?

Jest to pianka o strukturze otwartych komórek. Jest stosowana najczęściej do ocieplania dachów, poddaszy i ścian w konstrukcji szkieletowej. piankę otwartokomórkową cechuje wysoka paro przepuszczalność przy jednoczesnych bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych. Przez gąbczastą strukturę pianki PUR, para wodna ma możliwość swobodnego przenikania, ta cecha powoduje że cały dach oddycha. Dzięki temu że pianka nanoszona jest natryskowo, bardzo łatwo jest ocieplić skomplikowane konstrukcyjnie przestrzenie

Czym jest zamkniętokomórkowa pianka poliuretanowa?

Pianka zamkniętokomórkowa zawiera w swojej strukturze komórki zamknięte. Gęstość pianki waha się między 30-60kg/m³ w zależności od przeznaczenia. Ten rodzaj pianki ze względu na zamknięte komórki, dużą gęstość, małą paroprzepuszczalność i i wysoką odporność na działanie mechaniczne nadaję się termo i hydroizolacji płaskich dachów, stropodachów i fundamentów.